bih s20644082-1442992759116767-1413469164-n

Džanan Musa predvodio BiH u pobjedi nad Slovačkom

Objavljeno 5. August 2017. | Autor: saliha | Sport

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je protiv Slovačke u okviru pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo rezultatom 84:71.

Dobro smo otvorili utakmicu i u trećoj minuti poenima Muse došli smo do pet poena prednosti, bilo je 9:4 nakon čega se Slovačka vratila i izjednačila na 9:9. Međutim ponovo smo se odvojili i poveli 16:10, ali se Slovačka brzo vratila u igru i na pauzu poslije prve četvrtine otišla pri rezultatu 18:20.

U drugoj četvrtini viđena je izjednačena košarka, a u 15. minuti naš najbolji igrač Džanan Musa se povrijedio, ali se brzo vratio u igru i zahvaljujući njemu pred kraj prvog dijela smo se odvojili i na odmor otišli sa pet poena prednosti, 38:33.

Slovaci su u 23. minuti poenima Baldovskog prišli na minus jedan, 40:39, ali je Duško Vujošević zatražio minutu odmora poslije čega je uslijedila velika serija našeg tima od 10:0, pa smo u 15. minuti poveli 50:39. U 18. minuti smo stigli na najvećih plus 12, bilo je 54:42, a u posljednjih deset minuta se ušlo sa 13 poena prednosti Zmajeva, bilo je 64:51.

U posljednjoj četvrtini izabranici Dušana Vujoševića nastavili su s odličnom igrom. Prednost je rasla, a već nakon dvije minute igre u posljednjih deset minuta vodili smo rezultatom 69:51. Zadržali smo prednost do kraja i rutinski slavili rezultatom 84:71.

Sjajnu partiju pružio je Džanan Musa sa čak 32 poena, a Lazić i Atić su dodali 15 i 12.