Joco Stokić produžio agoniju Slobode

Published On 26. October 2014. | By admin | Sport

Posljednji susret 12. kola BHT Premijer lige odigrali su danas na Gradskom stadionu u Banja Luci Borac i Sloboda.

Konačan rezultat bio je 1:0 a strijelac jedinog gola bio je Joco Stokić.

Domaći su odlično otvroili meč i već u drugoj minuti imali dobru priliku. Dobro su odigrali jednu akciju a na kraju lopta došla do Stokića koji odlično šutira, ali Fejzić izbacuje loptu u korner.

Četiri minute kasnije ponovo je Stokić šutirao ali je lopta otišla pored gola. Nakon toga pokušava i Ilić ali promjene rezultat nije bilo.

U 15. minuti domaći dolaze u vodstvo. Sjajno je Žižović proigrao Jocu Stokića koji matira Fejzića za 1:0. Bio je to peti ovosezonski gol za napadača Borca.

Prvu dobru priliku Sloboda je imala u 30. minuti kada je Mujkić izveo slobodan udarac a Avdukić je bio siguran. Nakon toga šut Pršeša odlazi preko gola.

Do kraja prvog poluvremena još jedna dobra prilika za Slobodu. Sjajno je Sarić šutirao ali je Avdukić ponovo bio na mjestu.

Drugo poluvrijeme otvorio je Joco Stokić koji šutira iz slobodnog udarca ali je Fejzić bio siguran.

Nakon toga nije bilo uzbuđenja do 60. minute kada je Ilić šutirao ali je Fejzić bio na mjestu.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja pa su domaći upisali nova tri boda i tako produžili agoniju Slobode.