BiH poražena od Austrije, u blijedom izdanju

Published On 17. January 2015. | By saliha | Aktuelnosti, Sport, Vijesti

 

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras u Dohi poražena od odgovarajuće selekcije Austrije rezultatom  23:21. Bio je ovo susret sa dva potpuno različita poluvremena, prvo u kojem je naša selekcija bila bolja, a u drugom je proradio golman reprezentacije Austrije Nikola Marinović, koji je imao čak 14 odbrana,  i nevjerovatno koliko je “zicera”  skinuo našim igračima.

Naši rukometaši su u prvom poluvremenu igrali sjajno i imali prednost skoro tokom cijelog prvog perioda igre, imali smo i dva gola prednosti i sve je mirisalo za još jedan dobar nastup našeg tima.

Ipak u drugom poluvremenu potpuno druga slika na parketu. Austrija je zategla svoju odbranu, a golman Marinović je fenomenalno branio. Austrijanci su napravili seriju od 5:0, što je bio i presudni trenutak na ovoj utakmici.

Od 38. minute do 49. naši reprezentativci nisu uspjeli postići gol, što zbog fenomenalnog Marinovića, što zbog nepreciznosti naših igrača. Treba naglasiti kako je i naš nacionalni tim imao i 13 neiznuđenih grešaka, što je svakako olakšalo posao igračima Austrije. Mora se reći kako i nekoliko puta nismo imali ni sreće jer je lopta pogodila okvir gola.

Nakon ovog poraza naša reprezentacija ima omjer od jedne pobjede i jednog poraza, a naredni protivnik našim najboljim rukometašima će biti selekcija Makedonije sa kojom igramo u ponedjeljak u 17 sati po našem vremenu.

Avaz.ba

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *