Published On 30. September 2012. | By admin | Sport

I nakon osmog kola FK Sarajevo je ubjedljivo prvi! Večeras je na stadionu Asim Ferhatović – Hase ekipa Širokog Brijega osjetila snagu i nadmoć bordo tima. Read More

Na tribinama se skupilo oko 10000 gledalaca koji su gledali dobru utakmicu, pravu prvenstvenu. Gosti se nisu došli braniti, pa su nekoliko puta ozbiljno zaprijetili golu Sarajeva, ali je Bandović sjajno intervenisao.

Prvu priliku na utakmici bilježimo za goste kada je Ješe šutirao, ali golman Sarajeva bravurozno brani. Na drugoj strani Husejinović je imao prodor u svom stilu, nakon što je predriblao nekoliko igrača u bijelim dresovima, izlazi sam pred Bilobrka, koji zaustavlja Saidov udarac. Said je nakon toga opet “mješao” igrače Širokog, ali loptu su mu jedino mogli uzeti nakon što ga nedozvoljeno zaustave. Malo nakon toga Wagner šutira na gol Sarajeva, ali ponovo se ispriječio Bandović koji skreće loptu u korner. I kada se mislilo da će se na poluvrijeme otići bez golova Husejinović uzima stvari u svoje ruke. Majstorski prolazi tri-četiri igrača Širokog, odigrava dupli pas sa Šunjevarićem, a zatim perfektno matira nemoćnog Bilobrka – 1:0 i veliko slavlje na sjevernoj, istočnoj i zapadnoj tribini Koševa.

U drugom poluvremenu bordo tim je stvorio nekoliko prilika preko Sesara, Hadžića i Husejinovića, a sve je to konkretizovao Sedin Torlak za 2:0 odličnim udarcem glavom nakon Sesarovog kornera. Gosti su u par navrata pokušali do pogodka, ali bezuspješno. Do 90. minute bordo tim je mirno i sigurno privodio utakmicu kraju, da bi u trećoj minuti sudijske nadoknade nakon jednog kornera i nesmotrenosti u petercu primio gol. Strijelac za goste bio je Bajano za konačnih 2:1.

Pored nove pobjede, sedme u nizu, utakmicu na Koševu je konačno pratio veći broj gledalaca. Igrači su imali odličnu podršku svih 90. minuta, kao i uvijek. U nekoliko navrata cijeli stadion se priključio navijačima na sjevernoj tribini i gromoglasno podsjetio cjelokupnu bh. javnost na neriješeni slučaj ubistva navijača Sarajeva, Vedrana Puljića.