Velika aleja na Ilidži – Sjeku se oboljela stabla

Published On 2. January 2014. | By admin | Vijesti

 

Radnici  Parka počeli su sa uklanjenjam oboljelih stabala na  Velikoj aleji  na Ilidži, a koje su označili profesori sa  Šumrskog fakulteta. Da ovim stablima dosadašnja zaštita i njega nije urodila plodom, te da više ni teoreski  nije bilo lijeka,  najbolje kazuju  posječena stabla.

Naima,sva  koji su bili doznačeni za uklanjanje,  bila   su  trula i šuplja  što govore i ranije konstatacije profesora  ovog  fakulteta da su vitalne funkcije drveća  na izmaku i da  predstavljaju opasnost  za šetače i stanovnike ovog dijela ilidžanske općine.

Prijedlog je da se   napravi novi drvored, koji bi se zasadio uporedo sa postojećim od Lužana do Vrela Bosne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *