Velika aleja na Ilidži – Sjeku se oboljela stabla
Radnici Parka počeli su sa uklanjenjam oboljelih stabala na Velikoj aleji na Ilidži, a koje su označili profesori sa Šumrskog fakulteta. Da ovim stablima dosadašnja zaštita i njega nije urodila plodom, te da više ni teoreski nije bilo lijeka, najbolje kazuju posječena stabla.
Naima,sva koji su bili doznačeni za uklanjanje, bila su trula i šuplja što govore i ranije konstatacije profesora ovog fakulteta da su vitalne funkcije drveća na izmaku i da predstavljaju opasnost za šetače i stanovnike ovog dijela ilidžanske općine.
Prijedlog je da se napravi novi drvored, koji bi se zasadio uporedo sa postojećim od Lužana do Vrela Bosne.











Facebook 11
Twitter 15
YouTube