U Premijer ligi BiH bez gostujućih navijača

Published On 19. February 2014. | By admin | Globus

Zbog narušene sigurnosne situacije u dijelovima BiH, preostalih 11 kola Bh. telekom Premijer lige igraće se bez prisustva gostujućih navijača.

Ovu odluku usvojio je danas Komitet za hitnost N/FSBiH.

Zabrana se odnosi na organizovane odlaske, kao i upotrebu i isticanje navijačkih rekvizita gostujućih navijača, u cilju izbjegavanja mogućih sukoba.

Ista zabrana važi i za preostale utakmice četvrtfinala, polufinala i finala Kupa BiH.

Prvi put mjeru zabrane organizovanog odlaska navijača na gostovanja izrekao je 8. oktobra 2011. tadašnji Komitet za normalizaciju, a nakon učestalih navijačkih nereda u Banjaluci, Mostaru i Sarajevu.

Upitno je šta će biti sa zabranom 4. maja kada na Grbavici igraju vječiti rivali Željo i Sarajevo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *