Čudni aršimi vlasti i vijećnika OV Hadžići : Hoće li nane i dalje raditi i nakon 40 godina staža ?!
Foto:Nagrada penzionerima za ovakav način rada
Bitno je da si stranački podoban, da klimaš glavom i bez pogovora izvršavaš sve, i ono suprotno zakonu. Zato ti isti, koji su godinama trebali biti u penziji, umjesto da svoje mjesto prepuste mlađim, sposobnijim i dalje rade.
Za njih, očito je, zakon ne važi.To su neki drugi aršimi, koje podržava vlast i vijećnici OV Hadžići.To su ti isti vijećnici koji su i na prošloj sjednici Općinskog vijeća, suprotno zakonu, usvojili plan parcelacije „Drozgometva“. Arapskog naselja koje se odavno izgrađeno.Plan parcelacije donosi na samom početku gradnje. Ako su objekti već odavni izgrađeno znači da je sve , uz nečiju saglasnost, bespravno rađeno. Hoće li se dati odgovor tko je tome kumovao?
KRŠENJE ZAKONA
Zvuči za nevjerovatno.Za rubriku „Vjerovali ili ne“: Više uposlenika u općini Hadžići odavno su trebali ići u mirovinu.Međutim, i dalje nesmetano rade,drugim zauzimaju radna mjesta. Za njih zakoni ne važe. Sve to znaju i vijećnici Općinskog vijeća koji, kao i vlast, svjesno krše zakone.
Hoće li se ovo pitanje potegnuti na narednoj sjednici Općinskog vijeća, koje je zakazano za četvrtak 26.decembra ostaje da se vidi.
BITNO JE DA SI PODOBAN…..
-Šaljemo vam akt iz 1980. godine, znači prije 40 godina , gdje je ime (……….) babe koja i danas radi u Općini Hadžići. Na tom aktu je njenu djevojačko prezime.Tada je bila običan referant, a danas pomoćnica načelnika općine Hadžići .I druge nane, rukovodioci u općini Hadžići po stažu su trebale odavno biti u mirovinu, a nisu… piše čitalac iz Hadžića.
Za njih, kako kaže, zakon ne važe.Podobni su stranački poslušnici, znaju mnogo toga, pa vlasti nije u interesu da bilo šta mijenjaju.Šta ako dođe neko mlad, sposoban pa kaže to nemože tako ,nije po zakonu….govori naš čitalac, i pita vlast i vijećnike da li će te osobe raditi sve dok budu mogli stajati na nogama….
I DEDO TREBAO U PENZIJU
I dedo,uposlenik općine Hadžići, ako se računa beneficirani staž koji se po zakonu računa , trebao je također već biti u penziji. A nije. Zašto? I kako je moguće da za jedne podobne, stranačke aktiviste postoje jedan, a za druge obične radnike drugi aršimi zakona. Zašto se zbog njih zakon može kršiti, i zašto to odobravaju vijećnici Općinskog vijeća.
Zašto vlast i vijećnici Općinskog vijeća na ovo gledaju jednim, a na sve ostale drugim okom, pitaju građani.
VLAST I VIJEĆNICI SVJESNO KREŠE ZAKON I USTAV BiH
To su isti vjećanici koji svojim biračima, građanima općne Hadžići nisu dali da po zakonu oni predlažu, biraju i budu birani u savjete i zborove građana u mjesnim zajednicama. Umjesto njih, suprotno ustavu ove zemlje, to su uradile njihove političke partije, odnosno ti isti vijećnic.
UMJESTO TVORNICE VILA TAJKUNA
-To su ti vijećnici koji su narodu govorili da u Ljubovčićima grade tvornicu drvne indsustrije, kada ono izađe vila tajkuna.Slagali građane, svoje birače.To su ti isti vijećnici koji se nikada ne zapitaše kako kuća umjesto tvornice, pišu mještani Ljubovčića.
A budući pravnik piše:
-Da se nisam uvjerio,da to čovjek nije javno objelodanio preko medija, nikada nebi mogao vjerovati da se i ovdje, kod nas rade takve stvari.Na prvoj godini prava uči se da, ako je parcela predviđena za neku namjenu onda se na njoj može gradi samo što je naznačeno u odluci rješenja koje je usvojio nadležni ogan – Općinsko vijeće.U ovom slučaju , kako je javno objavljeno na duštvenim mrežama, tu je trebala biti tvornica drvne industrije.
SVE RADILI SUPROTNO ZAKONU
Suprotno je zakonu da se može raditi bilo šta drugo.Ako taj isti organ koji je donio odluku ili riješenje nije suspendovao svoj akt.I zato je moralo biti dobro obrazloženje.
Još je čudnije , kaže, da za to, koliko zna, niko ne odgovara. Čudi se ovoj , kako kaže „ igranki“ na štetu građana, a vijećnici, naši birači to prešutjeli.Oni , sigurno je, nisu predstavnici građana.Da jesu bar bi oni ili nihove političke parije, kaže, pitali kako je moguće da se umjesto tvornice, za čiju namjenu je zemljište dato, sada na toj istoj parceli izgradi nečija vila.
KOLIKO JE OVAKVIH I SLIČNIH OBJEKATA?
Pita, koliko ima još ovakvih i slučnih slučajeva… ..Student prava ističe da je pri završetku studija. Nemože se, kaže, načuditi da se tako nešto javno možu slagati građanima, a da niko ne odgovarati.
-Još si mlad, dragi prijatelju, pred tobom je život, nagledaćeš se mnogo toga.Ako se budeš potpisivao i javno iznosio ovakve konstatacije sumljam da te posao čeka.Jedino ako nisi imao namjeru, kao mnogi tvoji drugovi, da ideš preko granice.Mi ti ,dobronamjerno, ime nećemo objaviti.Ovi bi ga dobro zapamtili. Ako ostaješ prijavi se na listu za vijećnika.Pomeo bi ove današnje kojima je samo jedini cilj obnova mandata i ulizivanje vlastima.
UMJESTO MOTELA U CENTRU HADŽIĆA BENZINSKA PUMPA
Za tajkune, posebno ako su „potkovi“ veliki može se sve. U centru Hadžića, između dvije najveće zgrade, suprotno Regulacionom planu, zakonu i drugim zakonskim odlukama, na mjestu gdje je predviđena gradnja motela, vlast je bespravno izgradila benzinsku pumpu.Nigdje u svijetu nema da teški kamioni nakon što natoče gorivo, da bi izašli moraju ići na rikverc,kao ovdje u centru Hadžića, jer mali prostor ne dozvoljava da može pravilno proći dalje.
Osim benzinske pumpe u centru Hadžića nemate nigdje da se cisterna toči a da pored nje prolaze djeca, ljudi, saobraćaj…U tim prilikama obično se pumpa zatvori.Ovde se to ni teoriski nemože uraditi jer bi tom prilikom saobraćaj zaustavili , ljudi nebi mogli proći….
Za ovog tajkuna bili su drugi aršimi zakona. Vijećnici su morali mijenjati čak Regulacioni plan da bi izgrađeni objekt tu i ostao. Za neke druge ni teoriske šanse nebi bilo.
UZ „POTKOVE“ SVE SE MOŽE
Treba li reći da su na kraju vijećnici sve to, ipak usvojili, da pumpa i danas radi. Mnogi od vijećnika bili su zadovoljni dubini svog džepa.“Potkovi“ su čudo!
NAGRDA ZA KRIMINAL
Nebi za začudili kad bi se jedan od bivših vijećnika Općinskog vijeća Hadžići ponovo našao na listi za Općinsko vijeće.Na društvenim mrežama njegovo ime podvači se velikim slovima.Miljenik je vlasti, stranački aktivista, bio u nadzornim i drugim odborima…Pare lete na sve strane.I opet malo!
Zamislite, sve do nedavno, kako se javno govori na društvenim mrežama , njegova supruga bila na spisku boraca armije BiH, primala boračku penzije.I nikome ništa!
Šute vijećnici Općinskog vijeća, šuti vlast bez koje se nisu mogla uraditi ovakve kriminalne stvari. Šute i boračke organizacije koje su u raljama politike, kojih ima, kako reče jedan u javnom pismu, više nego mjeseci u godini.
NA CIJENI LOPOVLUK
Pa, ljudi to je stranački aktivista, nesmije se dirati. Iz Budžeta općine, sredstvima tih istih građana, godinama mu se isplaćuje plaća za honorarni rad. Gdje ćeš dirati miljenika vlasti, stranačkog aktivistu… Danas si cijenjen ako kradeš, jedno govoriš a drugo radiš, na cijeni si ako dobro lažeš,što više društevnih para nezakonito uzmeš.Takvi su danas, na žalost, na cijeni…
O TOME SE ŠUTI!
I koliko je takvih? Da li će slučajno vratiti pare? Da li će za taj kriminal neko odgovarati ? Odgovor je već poznat- NEĆE!
Da li će neko od nadležnih, neko od vijećnika OV Hadžići ili boračkih organizacija potegnuto to pitanje? Opet, NEĆE!
Ništa se nije moglo uraditi bez vlasti, a koleko je još takvih „ boraca“ koji su „ oslobodili“ ovu zemlju.Nebi se začudili da se on i njegova supruga sutra nađu na listi za vijećnike Općinskog vijeća da građanima govore o morali, pravu kako treba radit, što to, na žalost, čine i neki od sadašnjih vijećnika.
-Što kradeš, lažeš, pokradaš državu na većoj si cijelni. Kažu, vidi kako je sposoban. Bar se tako priča među građanima u Hadžićima , govoreći o ovome slučaju.Vlast i vijećnici šute, štite kriminal.Da je slučajno neko od običnih građana, kažu, već bi se našao iza rešetaka.
GOVORILI O ČEKAOCI SA CENTRALNIM GRIJANJEM,TOALETOM, KAD ONI PRODAVNICA BOJA I LAKOVA, PEKARA…
Vlast i vijećnici uništiše park u samom cenru Hadžića, srcu općine. Govorili da će tu izgraditi autobuska čekaonica sa centralnim grijanjem da će tu biti javni toalet, da građani nebi nuždu obavljali pored stambenih zgrada.. Da bi bili ubjedljivi stavili maketu da će biti nastrešnica duž cijele autobuske stanice. Kad on prodavnica boja i lakova, pekara…, ponovo slagali, nigdje javnog toaleta, autobuske čekaonice sa centralnim grijanjem….
Te iste vijećnike vidjećete naredne godine pred izbore dok vas budu vukli za rukav, da im date glas za još jedan mandat.Da bi, kao i do sada, uz dobre „ potkove „nastavili raditi po starom.
Kako vam i dalje nebi dali da po zakonu i ustavu ove zemlje vi budete predlagali, birali i budete birani u mjesnim zajednicama….
N.SMAJLOVIĆ








Facebook 11
Twitter 15
YouTube