Liga šampiona – Prošli Barsa i Čelsi iako su izgubili

Published On 26. November 2013. | By admin | Sport

 

Fudbaleri Barselone i Čelsija plasirali su se u osminu finala i pored poraza, a pobjede u Ligi šampiona ostvarili su Arsenal, Borusija, Bazel i Milan.

Porto nije uspio da iskoristi remi Zenita i Atletika pa je odigrao samo 1:1 kod kuće, dok golova nije bilo u duelu Steaue i Šalkea.

U derbiju večeri Borusija je sa 3:1 savladala Napoli i sačuvala nadu da može da se plasira u narednu fazu. Rojs je nemačku ekipu doveo u prednost sa penala, da bi Blaščikovski duplirao prednost u drugom poluvremenu.

Insinje je brzim golom doneo nadu Italijanima, ali je sve dileme oko pobjednika rešio Obamejang.

Najubjedljiviju pobjedu večeri ostvario je Milan u Glazgovu, golovima Kake, Zapate i Balotelija pobijedio je Seltik.

Čelsi je odigrao najlošiji meč otkad je Murinjo trener, izgubio je od Bazela.

Liga šampiona, 5. kolo:

 

Grupa E:

Steaua – Šalke 0:0

Bazel – Čelsi 1:0

(Salah 87)

 

Grupa F:

Arsenal – Olimpik Marsej 2:0

(Vilšir 1, 65)

Borusija Dormund – Napoli 3:1

(Rojs 10 (P), Blaščikovski 60, Obamejang 78 – Insinje 71)

 

Grupa G:

Zenit – Atletiko Madrid 1:1

(Alderveireld 74ag – Adrian 54)

Porto – Austrija Beč 1:1

(Martines 48 – Kinast 11)

 

Grupa H:

Seltik – Milan 0:3

(Kaka 14, Zapata 49, Baloteli 60)

Ajaks – Barselona 2:1

(Serero 19, Hesen 42 – Šavi 49 (P)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *