Liga šampiona – Prošli Barsa i Čelsi iako su izgubili
Fudbaleri Barselone i Čelsija plasirali su se u osminu finala i pored poraza, a pobjede u Ligi šampiona ostvarili su Arsenal, Borusija, Bazel i Milan.
Porto nije uspio da iskoristi remi Zenita i Atletika pa je odigrao samo 1:1 kod kuće, dok golova nije bilo u duelu Steaue i Šalkea.
U derbiju večeri Borusija je sa 3:1 savladala Napoli i sačuvala nadu da može da se plasira u narednu fazu. Rojs je nemačku ekipu doveo u prednost sa penala, da bi Blaščikovski duplirao prednost u drugom poluvremenu.
Insinje je brzim golom doneo nadu Italijanima, ali je sve dileme oko pobjednika rešio Obamejang.
Najubjedljiviju pobjedu večeri ostvario je Milan u Glazgovu, golovima Kake, Zapate i Balotelija pobijedio je Seltik.
Čelsi je odigrao najlošiji meč otkad je Murinjo trener, izgubio je od Bazela.
Liga šampiona, 5. kolo:
Grupa E:
Steaua – Šalke 0:0
Bazel – Čelsi 1:0
(Salah 87)
Grupa F:
Arsenal – Olimpik Marsej 2:0
(Vilšir 1, 65)
Borusija Dormund – Napoli 3:1
(Rojs 10 (P), Blaščikovski 60, Obamejang 78 – Insinje 71)
Grupa G:
Zenit – Atletiko Madrid 1:1
(Alderveireld 74ag – Adrian 54)
Porto – Austrija Beč 1:1
(Martines 48 – Kinast 11)
Grupa H:
Seltik – Milan 0:3
(Kaka 14, Zapata 49, Baloteli 60)
Ajaks – Barselona 2:1
(Serero 19, Hesen 42 – Šavi 49 (P)








Facebook 11
Twitter 15
YouTube