U Maglaju probleme stvaraju klizišta
Prema jutrošnjim informacijama koje stižu iz Maglaja, situacija se polako smiruje, voda se povlači, ali su u nekim mjestima aktivna klizišta.
Načelnik Općine Maglaj Mehmed Mustabašić kazao je da se voda sa ulica manje-više povukla.
U maglajskoj općini veliki problem sada predstavljaju klizišta. Aktivna su klizišta na području Bradića i novošeherskog kraja. U ova dva mjesta nešto više od 30 kuća je uništeno ili oštećeno u klizištima i poplavama.
Stanovnici Maglaja apeluju da se hrana i voda koja pristiže u taj grad dijeli ravnomjerno na svim punktovima gdje su ljudi smješteni. Prema jutrošnjim informacijama mještani Bradića koji se nalaze u školi u Fojnici još uvijek nisu dobili hranu i vodu.
“Helikopteri su sinoć bili u Maglaju, stigli su i do Bijele Ploče. Nivo vode opada, ali Maglaj je i dalje bez vode, struje i dole nema komunikacije. Danas će biti maksimalne akcija spašavanja ljudi i to svim sredstvima. Trenutno traje dostavljanje hrane, pitke vode i lijekova”, rekao je za Elsin Bajramović iz Operativnog centra civilne zaštite ZDK-a.
avaz.ba








Facebook 11
Twitter 15
YouTube