Španija pala u Žilini: Stoch junak Slovačke

Published On 10. October 2014. | By admin | Sport

Najveće iznenađenje u, u četvrtak odigranim, susretima kvalifkacija za odlazak na EP u Francuskoj pripredila je selekcija Slovačke. Naime, Slovaci su sa 2:1 savladali Španiju, te samo produbili evidentnu krizu kroz koju prolazi ekipa selektora Vicente Del Bosquea.

Juraj Kucka je iz slobodnog udarca u 17. minuti doveo Slovake u prednost, nakon nove kardinalne greške španskog golmana Ikera Casillasa.

Mladi napadač Valencije Francisco Alcacer uspio je izjednačiti na 1:1 u 83. minuti, ali je pobjedu Slovacima osigurao Stroch tri minute prije kraja susreta.

Međutim, to nije bilo jedino veliko iznenađenje večeras.

Stevan Jovetić je predvodio Crnu Goru protiv Lihtenštajna, na stadionu na kojem su Zmajevi u prošlim kvalifikacijama slavili sa 8:1.

Međutim, domaći su se odbranili, pa je Crna Gora posramljena odigrala neriješenih 0:0 sa jednom od najslabijih reprezentacija svijeta.

Malo bolje su prošli Makedonci, koji su na svom terenu na jedvite jade došli do pobjede 3:2 sa Luksemburgom.