URGENTNI ZAHTJEV Sindikat traži obustavu nastave u vrtićima i osnovnim školama

Published On 25. December 2016. | By saliha | Aktuelnosti, Vijesti

 

Samostalni sindikat osnovnog obrazovanja i odgoja FBiH – Kantonalni odbor Kantona Sarajevo uputio je zahtjev Ministarstvu za obrazovanje, nauku i mlade KS za donošenje odluke o obustavi nastave u svim predškolskim ustanovama i osnovnim školama na području KS, zbog visokog stepena zagađenosti zraka koja traje duži vremenski period, piše Patria.

Urgentni zahtjev za donošenje spomenute odluke upućen je radi zaštite života i zdravlja djece i učenika.

  – Djeca će biti zahvalna, kao i njihovi roditelji, učitelji i oni koji znaju da su zdravlje i sigurnost djece imperativ našeg društva – ističe se u saopćenju.

Slična inicijativa bila je i prošle godine u ovo doba kada su djeca pauzirala jedan dan zbog zagađenosti, nakon čega su ponovo krenuli u školu

Patria.ba

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *