Stokić presudio Željezničaru u derbiju

Published On 5. October 2014. | By admin | Sport

U derbiju 10. kola BH Telecom Premijer lige, Borac je na Gradskom stadionu pobijedio Željezničar sa 1:0.

Od prvog minuta gledali smo otvorenu igru na obje strane. Varea je izašao sam ispred Avdukića u 11. minuti, ali golman Borca je odbranio njegov šut malo iskosa sa lijeve strane. I u 22. minuti Plavi su izveli dobru akciju. Varea je proigrao Turkovića koji je šutirao iz dobre pozicije, ali Avdukić je i ovaj put bio na visni zadatka.

Borac je do kraja poluvremena bio nešto agilniji, a najbolju priliku su propustili u 31. minuti. Jedna lopta se nakon prekida odbila do Ilića koji je sa desetak metara šutirao ravno u Antolovića i na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U nastavku meča gledali smo slab i nezanimljiv fudbal sve do 73. minute. Bečelić je prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac gdje je u maniru rasnog strijelca Joco Stokić zahvatio loptu i matirao Antolovića.

Do kraja Željezničar nije uspio napraviti pravi pritisak ka golu Borca pa je tim iz Banja Luke zasluženo slavio.

Borac-Željezničar 1:0

Gradski stadion u Banjoj Luci. Gledalaca: 4000. Sudija: Edin Jakupović (Bihać). Strijelci: 1:0 Stokić 73. Žuti kartoni: Stokić (Borac), Bogdanović (Željezničar).

Borac: Avdukić, Pilipović, Jevtić, Žižović (od 84. Radinović), Ilić (od 68. Jović), Stokić, Žeravica, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić (od 90 Savić).

Željezničar: Antolović, Kvesić, Kosorić, Bajić (od 70. Hadžiahmetović), Turković, Varea (od 64. Nuspahić), Čolić, Sadiković, Bogdanović, Tomić, Hasanović.